O rybníku

Rybník Mederčina, funguje od roku 2005 ako súkromný rybník. Od tohto roku sme sa pre Vás pokúšali vytvoriť miesto pre Vaše obľúbené športové aktivity a zároveň miesto, kde by ste mohli tráviť voľný čas s rodinou, alebo priateľmi. Rybník Mederčina je pripravený pre všetky vekové kategórie, od najmenších až po najstarších. Pre deti je tu vytvorený priestor v podobe krásneho detského ihriska, pre nadšencov športu sú k dispozícii dve volejbalové ihriská a momentálne pripravované multifunkčné ihrisko s trávnatým povrchom. Pre romantické povahy je možnosť zapožičania vodných bicyklov a možnosť vychutnať si západ slnka z hladiny rybníka s chladeným pivkom v ruke.

Rybník Mederčina slúži samozrejme prioritne ako lovný rybník, kde po zakúpení povolenky môžete chytať ryby. Je to prevažne kaprovitý revír, ale po použití vhodnej návnady Vás môže prekvapiť aj úlovok v podobe krásnej šťuky. Miestne pravidlo rybníka je, že ryby do 4 kg si môže rybár kedykoľvek odkúpiť, zatiaľ čo ryby nad 4 kg sa považujú za trofejný úlovok, ktorý treba vrátiť späť do rybníka. K rybolovu je povolený iba háčik bez proti hrotu. Pre rybárov začiatočníkov ponúkame k vypožičaniu základnú rybársku výbavu. Pri rybníku je samozrejme bezplatné parkovisko. Rybári ktorý nechcú byť pri rybolove sledovaný, je tu po vzájomnej dohode možnosť nočného rybolovu, s priestorom na rozloženie stanov.

Rybník s možnosťou stanovania, športových aktivít či grilovania. Rybu, ktorú chytíte je možne si odkúpiť. Lovia sa aj pekné šťuky. Chytať môže každý, povolenky môžete zakúpiť priamo u rybníka (netreba rybársky preukaz), poprípade si môžte požičať kompletné vybavenie k rybolovu.Parkovať môžete bezplatne.Hĺbka vody sa pohybuje do 1,7m. Nachádzajú sa tu nasledovné druhy rýb: KAPOR, KARAS, ZUBÁČ, ŠŤUKA, PLESKÁČ, SUMEC Nachádza sa tu i bufet s miestnymi špecialitami, detské ihrisko, volejbalové ihrisko, futbalové ihrisko.

Na Mederčine Vás tiež čaká bufet s reštauráciou, kde si môžete dať pripraviť úlovok, ktorý ste si práve ulovili, a pre tých menej úspešných rybárov je v ponuke množstvo jedál a rybacích pochúťok, ktoré Vám naši šikovný kuchári pripravia na počkanie. Pochutí si naozaj každý, aj fanúšikovia dobrého piva, originál kofoly, palaciniek, či nanukov. Ostatné jedlá si môžete prezrieť v sekcii “ Jedálny lístok „…

Každoročne sa u nás na rybníku konajú rybárske preteky, a rôzne športové a kultúrne podujatia, kde sa môže zúčastniť každý kto má chuť. Konajú sa tu súťaže vo varení guláša, ktoré bývajú spojené s vystúpením nejakej známej speváckej tváre, športovými disciplínami a zábavami do rána.

Pre záujemcov je tu možnosť grilovania, alebo varenia gulášu, organizovania rôznych súkromných osláv a akcií počas ktorých je Vám plne k dispozícii naša reštaurácia a obsluha. V zimnom období vieme poskytnúť na podobné udalosti 2 vykurované miestnosti a v lete je Vám k dispozícii veľká terasa s výhľadom na rybník.