Otváracie hodiny: Piatok: 14:00- 21:00 | Sobota, Nedeľa, Sviatok: 8:00 -21:00

rybnik medercina surany nitriansky hradok rybolov

Súkromný rybník Mederčina

Rybník Mederčina, funguje od roku 2005 ako súkromný rybník. Od tohto roku sme sa pre Vás pokúšali vytvoriť miesto pre Vaše obľúbené športové aktivity a zároveň miesto, kde by ste mohli tráviť voľný čas s rodinou, alebo priateľmi. Rybník Mederčina je pripravený pre všetky vekové kategórie, od najmenších až po najstarších. Pre deti je tu vytvorený priestor v podobe krásneho detského ihriska, pre nadšencov športu sú k dispozícii dve volejbalové ihriská a momentálne pripravované multifunkčné ihrisko s trávnatým povrchom. Pre romantické povahy je možnosť zapožičania vodných bicyklov a možnosť vychutnať si západ slnka z hladiny rybníka s chladeným pivkom v ruke.

Ako rybáriť

Rybník Mederčina slúži samozrejme prioritne ako lovný rybník, kde po zakúpení povolenky môžete chytať ryby. Je to prevažne kaprovitý revír, ale po použití vhodnej návnady Vás môže prekvapiť aj úlovok v podobe krásnej šťuky. Miestne pravidlo rybníka je, že ryby do 4 kg si môže rybár kedykoľvek odkúpiť, zatiaľ čo ryby nad 4 kg sa považujú za trofejný úlovok, ktorý treba vrátiť späť do rybníka. K rybolovu je povolený iba háčik bez proti hrotu. Pre rybárov začiatočníkov ponúkame k vypožičaniu základnú rybársku výbavu. Pri rybníku je samozrejme bezplatné parkovisko. Rybári ktorý nechcú byť pri rybolove sledovaný, je tu po vzájomnej dohode možnosť nočného rybolovu, s priestorom na rozloženie stanov.

rybnik medercina surany nitriansky hradok rybolov
rybnik medercina surany nitriansky hradok rybolov

Čo ponúkame

Rybník s možnosťou stanovania, športových aktivít či grilovania. Rybu, ktorú chytíte je možne si odkúpiť. Lovia sa aj pekné šťuky. Chytať môže každý, povolenky môžete zakúpiť priamo u rybníka (netreba rybársky preukaz), poprípade si môžte požičať kompletné vybavenie k rybolovu.Parkovať môžete bezplatne.Hĺbka vody sa pohybuje do 1,7m. Nachádzajú sa tu nasledovné druhy rýb: KAPOR, KARAS, ZUBÁČ, ŠŤUKA, PLESKÁČ, SUMEC Nachádza sa tu i bufet s miestnymi špecialitami, detské ihrisko, volejbalové ihrisko, futbalové ihrisko.

Občerstvenie

Na Mederčine Vás tiež čaká bufet s reštauráciou, kde si môžete dať pripraviť úlovok, ktorý ste si práve ulovili, a pre tých menej úspešných rybárov je v ponuke množstvo jedál a rybacích pochúťok, ktoré Vám naši šikovný kuchári pripravia na počkanie. Pochutí si naozaj každý, aj fanúšikovia dobrého piva, originál kofoly, palaciniek, či nanukov. Ostatné jedlá si môžete prezrieť v sekcii “ Jedálny lístok „…

rybarske preteky surany nitriansky hradok

Rybárske preteky Šurany

Každoročne sa u nás na rybníku konajú rybárske preteky, a rôzne športové a kultúrne podujatia, kde sa môže zúčastniť každý kto má chuť. Konajú sa tu súťaže vo varení guláša, ktoré bývajú spojené s vystúpením nejakej známej speváckej tváre, športovými disciplínami a zábavami do rána.

Pre záujemcov je tu možnosť grilovania, alebo varenia gulášu, organizovania rôznych súkromných osláv a akcií počas ktorých je Vám plne k dispozícii naša reštaurácia a obsluha. V zimnom období vieme poskytnúť na podobné udalosti 2 vykurované miestnosti a v lete je Vám k dispozícii veľká terasa s výhľadom na rybník.